CFLA parakstījusi līgumu ar "Cēsu klīniku" par gandrīz 1,1 miljona eiro piešķiršanu energoefektivitātes uzlabošanas projektam

Rīga, 31.maijs, LETA. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) parakstījusi līgumu ar SIA "Cēsu klīnika" par gandrīz 1,1 miljona eiro piešķiršanu energoefektivitātes uzlabošanas projektam, aģentūru LETA informēja "Cēsu klīnikas" sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.

Finansējums piešķirts, lai samazinātu primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu Cēsu novada pašvaldības kapitālsabiedrības "Cēsu klīnika" diagnostikas korpusa ēkā atbilstoši Cēsu novada attīstības programmai.

Ar šo finansējumu būs iespējams realizēt jau sākto Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēto projektu "Cēsu klīnikas diagnostikas korpusa energoefektivitātes uzlabošana".

"Cēsu klīnikas" valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa norādīja, ka pēdējais gads Cēsu klīnikai ir bijis lielu pārmaiņu laiks, kad paralēli sarežģītajai epidemioloģiskai situācijai notiek vispirms viena un tad jau divu lielu attīstības projektu īstenošana, kuru gaitā "Cēsu klīnikas" ārstniecības vide un infrastruktūra tiek būtiski uzlabotas.

"Plānojot un īstenojot šos projektus, tiecamies vadīties pēc Eiropas medicīnas iestāžu vispārpieņemtajiem standartiem un labās prakses, lai spētu nodrošināt mūsdienīgu un drošu vidi pacientiem un darbiniekiem", uzsvēra Liepa.

Ar nozīmīgu Cēsu novada pašvaldības finansiālu un konsultatīvu atbalstu darbs pie energoefektivitātes projekta īstenošanas sākts jau 2020.gada jūnijā, un to plānots pilnībā pabeigt līdz 2021.gada novembrim. Šim nolūkam tiek veikta virkne aktivitāšu, proti, fasādes, cokola, pārsegumu siltumizolēšana, stikla bloku mūra pārbūve kāpņu telpās, ārdurvju nomaiņa, apkures sistēmas viedās vadības uzstādīšana un saules elektrostacijas izbūve - 216 monokristālisko saules paneļu uzstādīšana elektroenerģijas ražošanai klīnikas vajadzībām.

"Cēsu klīnikas" projekta vadītāja Taiga Galeja-Gruntmane atgādināja, ka Cēsu klīnikas ēka tika nodota ekspluatācijā pirms gandrīz 50 gadiem un kopš tā laika nav veikti energoefektivitātes uzlabošanas darbi diagnostikas korpusā.

Ēkas enerģijas patēriņš vairs neatbilda pat minimālām energoefektivitātes prasībām. Ievērojamie siltuma zudumi prasīja lielus finanšu resursus siltuma nodrošināšanai. 2020.gada jūnijā tika veikts ēkas tehniskais apsekojums, kas uzrādīja 46% apsekoto elementu tehnisko nolietojumu un to apstiprināja arī energosertifikāta dati. Ieviešot projektu, tiks samazināts primārās enerģijas patēriņš, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu, kā arī padarot "Cēsu klīnikas" ēku gan vizuāli pievilcīgāku, gan mūsdienu tehnoloģiskajām iespējām un prasībām atbilstošu, komentēja Galeja-Gruntmane.

Kopš 2020.gada novembra notiek pārbūves darbu fāze vēl vienam ERAF finansētajam projektam "Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē", kurā tiek veikta iekšķīgo slimību nodaļas infrastruktūras atjaunošana un pārbūve ārstniecības korpusa ceturtajā un piektajā stāvā, divu liftu nomaiņa un medicīnas tehnoloģiju iegāde.

Projekta "Cēsu klīnikas diagnostikas korpusa energoefektivitātes uzlabošana" izmaksas ir 1 088 716 eiro, tajā skaitā 730 000 eiro jeb 67,05% ERAF līdzfinansējums un 358 716 jeb 32,95% - Cēsu novada pašvaldības finansējums.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Cēsu klīnika" apgrozījums 2020.gadā bija 7 200 613 eiro, kas ir par 5% vairāk kā iepriekšējā gadā. Uzņēmums pērn nopelnījis 261 459 eiro, kas, salīdzinot ar 2019.gadu, ir par 4% vairāk.