Metālapstrādes uzņēmuma "Valpro" apgrozījums šajā finanšu gadā provizoriski audzis par 30%

Rīga, 29.sept., LETA. Metālapstrādes uzņēmuma SIA "Valpro" apgrozījums šajā finanšu gadā, kas noslēgsies 1.oktobrī, varētu būt pieaudzis par 30% salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu sakarā ar būtisku izmaksu kāpumu un gala produkcijas cenu pieaugumu, aģentūrai LETA sacīja "Valpro" valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings.

Viņš norādīja, ka atsevišķos uzņēmuma ražošanas virzienos bija kritums, bet būtisks pieaugums novērots metāla kannu ražošanā, jo Covid-19 laiks un tagad notiekošais karš Ukrainā arvien vairāk cilvēkiem liek veidot krājumus. Arī noliktavās priekšroku sāk dot nevis plastmasas, bet metāla kannām.

Finanšu gadā noteikti būs gūta arī peļņa, bet pagaidām nevar pateikt, cik liela tā būs, sacīja Flemings.

Uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka, pēc lielā šoka pavasarī, kad metālu piegāžu sākotnējās ķēdes no "Severstaļ" pārtrūka, uzņēmums divos mēnešos spēja situāciju stabilizēt, atrodot jaunus piegādātājus no Eiropas. Tāpat piegādēs "Valpro" lūkojas arī uz Turciju un Indiju. Šobrīd arī uzņēmuma materiālu krājumi ir nodrošināti, lai ražotu ar pilnu jaudu.

Flemings gan piebilda, ka iepriekš metālu krājumus uzglabāja piegādātāji, bet tagad "Valpro" pašiem jāveido lielāki izejvielas krājumi, kas prasa vairāk naudas līdzekļu.

Savukārt gan strādājot pie izmaksu samazināšanas, gan paaugstinot gala produkcijas cenu, uzņēmums cenšas kompensēt metāla augstās cenas.

Flemings uzsvēra, ka pēdējos 10 gados uzņēmums ieguldījis 2,5 miljonus eiro energoefektivitātes paaugstināšanā, un tas tagad ļauj mazināt augsto energoresursu cenu ietekmi. Tostarp šogad vasaras beigās uzņēmumā uzstādīta neliela 50 kilovatu saules paneļu elektrostacija, bet drīzumā ārpus uzņēmuma teritorijas plānots izveidot saules elektrostaciju ar četru megavatu jaudu, kas ļaus noteiktos periodos būt pilnīgi energoneatkarīgiem.

Pagaidām uzņēmums nekvalificējas atbalstam energoietilpīgajiem uzņēmumiem, jo energoresursu izmaksas veido aptuveni 2,7% no kopējo izmaksu apjoma, bet no oktobra "Valpro" elektrību pirks par biržas cenu, un tad šī 3% robeža varētu arī tikt pārsniegta, teica Flemings, piebilstot, ka daudz svarīgāks būs valdības apstiprinātais atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kur valsts kompensēs 50% no cenas, kas pārsniedz 160 eiro par megavatstundu.

Jau vēstīts, ka finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.oktobra līdz 2021.gada 30.septembrim, "Valpro" strādāja ar 20,123 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 37,8% un bija 1,742 miljoni eiro.

Kompānija "Valpro" reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,3 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". Kompānijas īpašnieki ir SIA "Rūdolfa mantojums" (45%), kas pieder Mārai Gaveikai-Lielcepurei (50%) un Jānim Lielcepurem (50%), SIA "Paradox Holdings" (45%), kuras īpašnieki ir Ģirts Rungainis (66,67%) un Inga Rungaine (33,33%), kā arī SIA "FA" (10%), kas pieder Aivaram Flemingam.