Kompānija "EcoHeat Technologies" nodevusi ekspluatācijā vienu miljonu eiro vērtu konteinertipa katlumāju kompleksu

Rīga, 20.apr., LETA. Latvijas modulāro katlumāju ražotājs SIA "EcoHeat Technologies" pabeidzis un nodevis ekspluatācijā vienu miljonu eiro vērto konteinertipa katlumāju kompleksu SIA "Mārupes siltumnīcas", aģentūru LETA informēja "EcoHeat Technologies" pārstāvji.

Katlumāju komplekss sastāv no divām biomasas ūdens sildāmajām katliekārtām ar katras iekārtas jaudu 0,95 megavati (MW) un kopējo katlumājas jaudu 1,9 MW. Jaunajā katlumājā siltumenerģijas ražošana notiek izmantojot vietējos, atjaunojamos energoresursus - šķeldu. Tas ļaus "Mārupes siltumnīcām" būtiski samazināt dabasgāzes patēriņu. 

Investīcijas katlumājā ir nedaudz vairāk par vienu miljonu eiro un jaunais katlumāju risinājums ļaus ievērojami ietaupīt izmaksas uz energoresursiem. 

"Mārupes siltumnīcu" valdes locekle Maruta Kravale norāda, ka, uzbūvējot šķeldas katlu māju, uzņēmums diversificē savus siltumapgādes avotus. Tāpat, izmantojot apkurē šķeldu, tiek būtiski palielināts siltuma īpatsvars, kas iegūts no atjaunīgiem energoresursiem, jo jau līdz šim daļu apkures "Mārupes siltumnīcas" nodrošināja ar siltumu, kas iegūts no biogāzes. 

"Šķelda ir Latvijas vietējais enerģijas avots ar stabilu un izmaksu ziņā izdevīgu piedāvājumu. Pāreja uz šo vietējo risinājumu papildina mūsu kā Latvijas ražotāja produkcijas ražošanas ciklu, proti, tagad mūsu dārzeņi ir ne tikai audzēti Latvijā, bet tas darīts, izmantojot no Latvijas izejvielām ražotu siltumu," pauž Kravale.

"EcoHeat Technologies" valdes loceklis Sandis Gromovs norāda, ka moduļu konteinertipa biomasas katlumājas ir daudzpusīgi izdevīgs risinājums, jo to ražošana un uzstādīšana prasa par aptuveni 70% mazāk laika nekā tradicionālas katlumājas izbūve un arī vēlāk pati katlumājas ekspluatācija dod būtiskus efektivitātes ieguvumus, jo šādas katlumājas darbība ir pilnībā automatizēta un tā darbojas bez personāla pastāvīgas klātbūtnes.

Jaunās katlumājas operatori to uzrauga un regulē attālināti, bet kontroles ierīces uzrāda temperatūras, spiediena, skābekļa daudzuma un kurināmā bunkura pildījuma vērtības. Degšanas vadība ir automatizēta, pēc ieprogrammētā kurināmā tiek pielāgota vadība visiem jaudas režīmiem.

Moduļu tipa konteineri tiek piegādāti objektā pilnībā aprīkoti ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Nepieciešamības gadījumā konteinertipa iekārtas ir iespējams pārvietot uz citu vietu.

Uzņēmums "EcoHeat Technologies" reģistrēts 2018.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2022.gadā bija 5,34 miljoni eiro, kas ir par 30,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa samazinājās par 45,6% - līdz 314 460 eiro. "EcoHeat Technologies" pieder SIA "Steel Pro Energy Holdings". 

"Mārupes siltumnīcas" reģistrētas 2008.gadā un to pamatkapitāls ir  7,437 miljoni eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2022.gadu vēl nav pieejami, bet 2021.gadā tas strādāja ar 11,7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 3,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga par 7,1% - līdz 2,55 miljoniem eiro. "Mārupes siltumnīcas" pieder SIA "Ezerkauliņi agro".