Rēzeknes slimnīcas apgrozījums pērn samazinājies par 3%

Rīga, 13.jūn., LETA. Rēzeknes slimnīcas apgrozījums ir samazinājies no 23,22 miljoniem eiro 2022.gadā līdz 22,55 miljoniem eiro pērn jeb par 3%, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Slimnīca pārskata gadu noslēdza ar peļņu 8617 eiro apmērā. Salīdzinājumam 2022.gadu slimnīca noslēdza ar peļņu 2,06 miljonu eiro apmērā.

Kopumā pagājušajā gadā Rēzeknes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā pēc medicīniskās palīdzības vērsušies par 3,7% vairāk pacientu nekā gadu iepriekš, proti 22 615 pacienti, tuvojoties pirms Covid-19 periodā vidēji gadā apkalpoto pacientu skaitam. Diennakts stacionāra pacientu skaits salīdzinājumā ar 2022.gadu palielinājies par 8,2%.

Pacientu vidējais ārstēšanas ilgums slimnīcas pārskata gadā - 6,56 dienas, kas salīdzinot ar iepriekšējo periodu ir samazinājies. Vienlaikus palielinājusies vidējā gultas noslodze sasniedzot 75,22%. Par 5% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu palielinājies jaundzimušo skaits.

Valsts apmaksāto ambulatoro veselības pakalpojumu izpilde pārskata gadā sastādīja 100%, skaitliskā izteiksmē sasniedzot 130 933 apmeklējumus. Apmeklējumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu pieaudzis.

Slimnīcas ambulatorajā nodaļā, dienas stacionārā un diennakts stacionārā pērn kopā ir veiktas 7 363 operācijas. Vadības ziņojumā teikts, ka no tām 51,7% ir lielās operācijas diennakts un dienas stacionārā. Kopējais slimnīcas nodrošināto diagnostisko izmeklējumu skaits pārskata gadā sasniedza 128 598.

Šogad turpināsies ilgtermiņa projekta SIA "Rēzeknes slimnīca" veselības aprūpes infrastruktūras stiprināšana. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu visaptverošu ilgtspējīgu integrētu veselības pakalpojumu, mazinātu infekciju slimību izplatību, epidemioloģisko prasību nodrošināšanā realizēšana, pabeidzot uzsāktos stacionāra ēkas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pārbūves darbus, organizējot jumta pārbūves darbus, kā arī nodrošinot būvprojekta izstrādi stacionāra ēkas fasādes daļas atjaunošanai, pakāpeniski virzoties uz centrālās ēkas nozīmīgo konstrukciju nostiprināšanu un energoefektivitātes rādītāju uzlabošanu.

Līdz 2029.gada beigām plānota kopumā desmit medicīnisko tehnoloģiju iegāde daudzveidīgu veselības aprūpes profilu- dzemdniecība un ginekoloģija, onkoloģija, dermatoloģija, neiroloģija, oftalmoloģija, rehabilitācija, kā arī ķirurģija- turpmākai attīstīšanai, kā arī slimnīcas ēdināšanas bloka pārbūve, būtiski uzlabojot ēkas energoefektivitātes rādītājus, aprīkojuma nodrošinājumu un darba apstākļus struktūrvienības darbiniekiem.

Šogad slimnīca arī plāno turpināt uzsākto 2014.-2020.gada plānošanas perioda objektu aprīkošanu, piegulošās teritorijas labiekārtošanu, atjaunojot stāvlaukumu un piebraucamo ceļu segumu aptuveni 800 m² platībā pie tās saimniecības ēkas, kā arī īstenot iekštelpu atjaunošanas darbus rehabilitācijas pakalpojumu pieejamības uzlabošanas nolūkos.

Tiks turpināti pasākumi uzskaites un procesu digitalizācijai un vienotai reģistrēšanai uzskaites sistēmā, nodrošinot ievadīto datu kvalitāti un resursus optimizāciju.