Mūsdienu biznesa vide ir steidzīga ar augstu stresa līmeni un prasību vienmēr būt tiešsaistē. Šos aspektus ņemot vērā - arī darbinieku mentālās labbūtības, darba un privātās dzīves līdzsvara nozīme nekad nav bijusi tik aktuāla kā šobrīd. Šiem elementiem ir jābūt ne tikai darbinieka prioritātēm, bet tie jāņem vērā arī darba devējiem, jo tie būtiski ietekmē uzņēmējdarbības rezultātus. Uzņēmumi, kas atzīst un iegulda savu darbinieku mentālajā un garīgajā labklājībā, ne tikai veicina pozitīvu darba vidi, bet arī biznesa izaugsmi.
Paaugstināta produktivitāte un spēja noturēt talantus
Kad darbinieki jūtas garīgi un fiziski labi, viņi, visticamāk, būs motivētāki ar iesaistīties uzņēmuma izaugsmē daudz vairāk. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas pētījumu, par katru $1, kas tiek ieguldīts darbinieku mentālo problēmu risināšanā, bizness atgūst $4, pateicoties darbinieku uzlabotajai veselībai un produktivitātei. Uzņēmumi, kas prioritizē darbinieku emocionālo labbūtību, redz būtisku augšupeju biznesa vispārējā sniegumā.
Veicinot veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru un sniedzot atbalstu garīgajai veselībai, uzņēmumi var mazināt darba kavējumus, kā arī noturēt talantīgos darbiniekus. Tas ne tikai ietaupa personāla atlases un apmācības izmaksas, bet arī nodrošina darba nepārtrauktību un komandas stabilitāti.
"Mūsu klienti bieži saka, ka iedvesmojoša, ērta un ergonomiska darba vide ir obligāta, lai komandai piesaistītu labākos profesionāļus. Telpa, kas veidota, rīpīgi pārdomājot tās dizainu, plānojumu un pielietojumu, kļūst par papildu motivācijas elementu. Tā iedvesmo, palielina produktivitāti, palīdz uzturēt darba un privātās dzīves līdzsvaru un stiprināt komandas saikni” komentē Jekaterina Zilpauša, “Workland" pilna servisa biroju un kopstrādes telpu komercdarbības vadītāja Latvijā.
“CupOfTherapy" psihoterapeits Antti Ervasti piebilst, ka garīgajai labbūtībai ir izšķiroša nozīme uzņēmuma panākumos, jo tā tieši ietekmē produktivitāti, radošumu un darbinieku iesaisti. "Veselīgs emocionālais stāvoklis veicina labāku lēmumu pieņemšanas procesu, uzlabo problēmu risināšanas prasmes un komandas darbu, tādējādi palielinot efektivitāti un inovācijas. Turklāt uzņēmumiem, kuru prioritāte ir garīgā veselība, parasti ir zemāks darbinieku mainības līmenis un augstāka apmierinātība ar darbu, radot noturīgāku un motivētāku darbaspēku. Galu galā ieguldījums garīgajā labklājībā ne tikai uzlabo individuālo sniegumu, bet arī veicina organizācijas vispārējo izaugsmi un ilgtspējību,” norāda psihoterapeits.
Stratēģija, lai veicinātu garīgās veselības un labbūtību darbavietā
Svarīgākais, kas jāapzinās, domājot par iedvesmojošu darba vidi, kurā cilvēki var efektīvi strādāt un būt laimīgi, ir tas, ka ne vienmēr šāda izvēle prasa lielu finansiālu ieguldījumu. Tie var būt pavisam vienkārši ieguldījumi - piemēram, atbalstošas darba vides veicināšana, organizējot īsus pasākumus, seminārus vai vienkāršas iniciatīvas darbiniekiem. "Pat biroja telpas iekārtojums var piedāvāt daudz priekšrocību, kas uzlabos darbinieku emocionālās labbūtības stāvokli - piemēram, dažādi darba vietas risinājumi - atsevišķas privātas telpas, kad nepieciešams koncentrēties, nelielas kabīnes telefona zvaniem, ergonomiskas mēbeles ikdienas darbam, ērtas koplietošanas platības kopīgām maltītēm un kopienas pasākumiem - tas viss atbalsta dažādus darba stilus un darbinieka individuālās nepieciešamības. Ir tik patīkami apzināties, ka birojā katrs var koncentrēties uz darbu bez jebkādiem traucēkļiem. Tāpat mēs nevaram aizmirst par biroja atrašanās vietu – ja uzņēmums izvēlas darbiniekiem ērtu lokāciju, samazinot attālumu nokļūšanai uz darbu un palīdzot tiem viegli sasniegt citus ikdienas galamērķus, tas ir milzīgs ieguldījums darba un privātās dzīves līdzsvarā,” komentē Jekaterina Zilpauša.