Rīga, 23.janv., LETA. Latvijas jaunuzņēmums "Sorsera" radījis rīku Eiropas Savienības (ES) publiskā un privātā sektora sadarbībai iepirkumos, aģentūrai LETA pavēstīja "Sorsera" pārstāvji.
Sadarbības platforma atvieglo iepirkuma plānošanas un tirgus izpētes procesu pasūtītājiem, potenciālo klientu atrašanu piegādātājiem, kā arī nodrošina vienkāršāku saziņu starp publisko un privāto sektoru.
"Sorsera" izpilddirektors Georgs Vardanjans norāda, ka 25.janvārī konferencē "Publiskie iepirkumi 2023" tiks demonstrētas platformas iespējas un ieguvumi pasūtītājiem, piegādātājiem un iepirkumu jomas speciālistiem.
Publiskā sektora konkurence ir ierobežota, lielākoties - lokāla, pretēji ES vienotā tirgus principiem un centieniem. Eiropas komisijas 2021.gada pētījums atklāj, ka tikai 4% Latvijas iepirkumu uzvar kādas citas valsts piegādātājs, bet ES vidējais līmenis ir vēl uz pusi zemāks - 2%. Tāpat secināts, ka apjomīgajā publisko iepirkumu tirgū, kurš sastāda 14% no ES iekšzemes kopprodukta, kūtri piedalās mazie un vidējie uzņēmumi.
Jaunuzņēmums ir piesaistījis ES grantu finansējumu un privāto kapitālu teju viena miljona eiro apmērā, kas paredzēts inovatīvās platformas un rīku izstrādei.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns norāda, ka "arī Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem būtu ko piedāvāt par konkurētspējīgu cenu, bet ne vienmēr pietiek resursu un laika, lai izsekotu aktuālajiem iepirkumiem publiskajā sektorā dažādās Eiropas valstīs".
""Sorsera" strādā pie inovatīva risinājuma, kā savest kopā pasūtītājus un piegādātājus. Radītais rīks ir ne tikai Eiropas mēroga digitāla inovācija, bet var palīdzēt arī Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem uzvarēt iepirkumos kā pašmāju, tā ārvalstu tirgos, tādējādi audzējot Latvijas ekonomiku un eksportu," pauž Rožkalns.
Vardanjans norāda, ka "mērķējot uz Eiropu, uzņēmumam ir divi galvenie nākotnes izaicinājumi. Pirmais - ņemt vērā ES dalībvalstu atšķirīgās likumdošanas, datu un kultūras specifiku. Otrais - attīstīt rīkus, kas būtu vērtīgi dažādajām iepirkumos iesaistītajām lietotāju grupām".
Vienlaikus uzņēmums seko līdzi mākslīgā intelekta risinājumu straujajai attīstībai un pēta to pielietojamību, piemēram, iepirkumu plānošanā un prasību definēšanā, jo paredzams, ka lielu darba daļu, kas šobrīd tiek veikta manuāli, varēs automatizēt jau tuvā nākotnē.
Informācija "Firmas.lv" liecina, ka SIA "Sorsera" reģistrēta 2020.gadā un tās pamatkapitāls ir 2970 eiro. "Sorsera" pamatkapitālā 60,61% pieder Vardanjanam, 33,67 - Rūdolfam Kreicbergam, 3,03% pieder Oskaram Kideram, 1,52% - Matīsam Bāliņam, savukārt 1,18% pieder Kārlim Krauklim. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Vardanjans un Kreicbergs.
Latvijā radīts rīks ES publiskā un privātā sektora sadarbībai iepirkumos
LETA 23.01.2023
"Re:Baltica": Daugavpils elektrotehnikas rūpnīca "SMD Baltic" pārrakstīta vienīgajam akcionāram ar Latvijas pilsonību
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. Pēc atklājuma, ka Daugavpils elektrotehnikas rūpnīcas "SMD Baltic" baltkrievu īpašnieki apgādā Krieviju ar droniem vajadzīgām mikroshēmām caur saviem citās valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tā ātri pārrakstīta vienīgajam akcionāra
...
"Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. SIA "Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Ruža.
Viņš norādīja, ka šī būs projekta lielākā ēka un to ne
...
papildināta - Zāļu ražotāja "Olpha" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 8,7%
LETA 20.12.2024
(Pievienota 3.rindkopa, 6.rindkopa un 13.rindkopa.)
Rīga, 20.dec., LETA. Zāļu ražotāja AS "Olpha" (iepriekš "Olainfarm") koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 130,69 miljoni eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņ
...