Rīga, 9.aug., LETA. AS "Siltumelektroprojekts" ir parakstījis līgumu ar AS "Putnu fabrika "Ķekava"" par biometāna ražošanas rūpnīcas projektēšanu, aģentūrai LETA pavēstīja uzņēmuma "Siltumelektroprojekts" izpilddirektors Oļegs Umanskis.
Rūpnīcu paredzēts būvēt "Putnu fabrika "Ķekava"" ražotnē "Lielzeltiņi", Bauskas novadā. Kompānijas mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Avota aģentūrai LETA pavēstīja, ka projekta izstrāde turpināsies aptuveni gadu. Būvniecības darbus plānots sākt 2024.gada otrajā pusē.
Biometāna ražošanas komplekss kopumā sevī ietvers 14 būves un tehnoloģiskās iekārtas, kas nodrošinās izejvielu padeves un dozēšanas, fermentācijas un biogāzes attīrīšanas procesus. Biometāna rūpnīcas jauda Ceraukstē būs ap astoņām megavatstundām, kas nodrošinās lielāko daļu no fabrikai kopumā nepieciešamās enerģijas. Stacijas projektēšana paredz risinājumu, kurā izmantotā biomasa jeb vistu mēsli pārstrādes laikā tiks pakļauti anaerobai fermentācijai, kuras rezultātā tiks izdalīta biogāze.
"Iegūtā biogāze pēc priekšattīrīšanas tiks nosūtīta uz attīrīšanas iekārtām un pārstrādāta par biometānu lai to tālāk ievadītu "Gaso" tīklā," skaidro "Siltumelektroprojekts" ģenerāldirektors Jans Ratkevičs, vienlaikus uzsverot, ka rūpnīca tiks izstrādāta atbilstoši drošības un vides aizsardzības noteikumiem.
"Paredzēts uzstādīt biogāzes avārijas sadedzināšanas lāpu, kas garantēs ražotnes papildus drošību. Tāpat biogāzes ražošanas stacijā paredzēts uzstādīt biofiltrus, kas ļaus izvairīties iespējamām smakām," norāda Ratkevičs.
Jau ziņots, ka "Putnu fabrika "Ķekava"" biometāna gāzes ražotnē Bauskā plāno investēt aptuveni 12 līdz 14 miljonus eiro.
"Putnu fabrika "Ķekava"" finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 30.jūnijam, strādāja ar 72,994 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi palielinājās 2,7 reizes un bija 2,199 miljoni eiro.
Kompānija reģistrēta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 18,928 miljoni eiro. Kompānijas "Putnu fabrika "Ķekava"" akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam "Linas Agro Group", kurā ietilpst arī "Lielzeltiņi", "Broileks", "Cerova" un "PFK Trader".
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Siltumelektroprojekts" 2022.gadā strādāja ar 10,306 miljonu eiro apgrozījumu un 1,034 miljonu eiro zaudējumiem. "Siltumelektroprojekts" reģistrēts 2004.gadā, un tā pamatkapitāls ir 907 440 eiro. "Siltumelektroprojekta" īpašnieks ir Latvijas pilsonis Mhitars Mhitarjans.
Biometāna ražošanas rūpnīcu Bauskas novadā projektēs "Siltumelektroprojekts"
LETA 09.08.2023
"Re:Baltica": Daugavpils elektrotehnikas rūpnīca "SMD Baltic" pārrakstīta vienīgajam akcionāram ar Latvijas pilsonību
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. Pēc atklājuma, ka Daugavpils elektrotehnikas rūpnīcas "SMD Baltic" baltkrievu īpašnieki apgādā Krieviju ar droniem vajadzīgām mikroshēmām caur saviem citās valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tā ātri pārrakstīta vienīgajam akcionāra
...
"Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. SIA "Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Ruža.
Viņš norādīja, ka šī būs projekta lielākā ēka un to ne
...
papildināta - Zāļu ražotāja "Olpha" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 8,7%
LETA 20.12.2024
(Pievienota 3.rindkopa, 6.rindkopa un 13.rindkopa.)
Rīga, 20.dec., LETA. Zāļu ražotāja AS "Olpha" (iepriekš "Olainfarm") koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 130,69 miljoni eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņ
...