papildināta - "Liepājas autobusu parks" apņēmies samaksāt sodu par dalību kartelī

(Pievienota 4. un 5.rindkopa)

Rīga, 31.okt., LETA. Konkurences padome (KP) un AS "Liepājas autobusu parks" (LAP) ir parakstījuši Administratīvo līgumu par tiesiskā strīda izbeigšanu par KP lēmumu, ar kuru konstatēts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēju ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutos kartelis, aģentūru LETA informēja KP pārstāvji.

KP norāda, ka uzņēmums ir apņēmies atsaukt pieteikumu tiesā par apstrīdēto KP lēmumu, samaksāt piemēroto naudas sodu par dalību aizliegtā vienošanās, kā arī turpmāk izglītot darbiniekus par konkurences tiesību jautājumiem.

KP un LAP noslēgtais Administratīvais līgums ir pamats tiesvedības ar LAP izbeigšanai, un šajā daļā KP lēmums kļūs neapstrīdams.

Savukārt LAP aģentūru LETA informēja, ka uzņēmums, neatzīstot vainu pārkāpumos savā darbībā, ir vienojies par strīda izbeigšanu, papildinot, ka LAP savā profesionālajā darbībā ievēro normatīvo aktu prasības un noliedz konkurences tiesību noteikumu pārkāpšanu.

Tomēr, ņemot vērā KP lēmuma ietekmi uz uzņēmuma attīstību, LAP lēma par izlīgumu ar KP un uzņēmuma uzticamības atgūšanu.

LETA jau vēstīja, ka 2023.gada 5.janvārī KP par aizliegtu vienošanos reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos piemēroja naudas sodu kopumā 1,975 miljonu eiro apmērā trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem - LAP, AS "Nordeka" un SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss".

Tostarp LAP piemēroja soda naudu 862 700 eiro apmērā, "Nordeka" - 637 600 eiro apmērā, bet "Latvijas sabiedriskajam autobusam" - 474 600 eiro apmērā.

Taču vēlāk LAP, "Latvijas sabiedriskais autobuss" un "Nordeka" pārsūdzēja KP 5.janvāra lēmumu. Administratīvā apgabaltiesa ierosināja trīs atsevišķas tiesvedības.

Soda nauda kompānijām piemērota par vienošanos Autotransporta direkcijas (ATD) organizētajos iepirkumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutos uz 10 gadiem.

KP secināja, ka LAP, "Nordeka" un "Latvijas sabiedriskais autobuss", lai iepirkumā iegūtu pakalpojuma sniegšanas tiesības maršrutos maksimāli pietuvināti noteiktajai robežai - 15 miljoni kilometru gadā, - savstarpēji apmainījās ar komerciāli sensitīvu informāciju ne tikai par lotu sadali, bet arī par dalības nosacījumiem iepirkumos, vienojoties, piemēram, par piedalīšanos vai nepiedalīšanos konkrētajā lotē, kā arī par piedalīšanās formu iepirkumos - individuāli vai veidojot apvienības.

Jau ziņots, ka LAP apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc KP 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu LAP darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.