Rīga, 10.janv., LETA. Banka "Citadele" piešķīrusi 1,4 miljonus eiro apgrozāmo līdzekļu finansēšanai skatuves tehnikas risinājumu nodrošinātājiem SIA "Rock Distribution" Tallinas pilsētas teātra skatuves tehnoloģiju piegādei un uzstādīšanai, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.
Tallinas pilsētas teātra atjaunošanas projektā tiks modernizētas kopumā trīs skatuves. Latvijas uzņēmums "Rock Distribution" iepirkuma konkursā uzvarēja kopā ar partneriem no Vācijas, Austrijas un Luksemburgas.
"Rock Distribution" valdes priekšsēdētājs Edijs Rudzis norāda, ka šis ir pirmais šāda mēroga iepirkums, ko uzņēmums uzvar ārpus Latvijas robežām, un uzvara konkursā stiprinās "Rock Distribution" iespējas eksportēt savus pakalpojumus arī uz tālākiem reģioniem Eiropā.
Bankas "Citadele" korporatīvo klientu pārvaldības vadītājs Baltijā, valdes loceklis Vaids Žagūnis skaidro, ka daļa piešķirtā aizdevuma, proti, 0,5 miljoni eiro ir faktoringa aizdevums, kas palīdzēs segt teātra modernizācijas projekta izmaksas.
Žagūnis norāda faktoringa priekšrocība ir iespēja rēķinus pārvērst tūlītējā naudas plūsmā, samazināt debitoru parādu risku, izvēloties partnerus, kurus par izdevīgu prēmiju apstiprina apdrošināšanas sabiedrība, kā arī pagarināt apmaksas dienas piegādēm, tādējādi palielinot konkurētspēju eksporta tirgos. Šie faktori motivē arvien vairāk Latvijas uzņēmumu izvēlēties tieši šo finansējuma veidu - 2023.gadā bankas "Citadele" faktoringa portfelis pieaudzis par 15%.
"Rock Distribution" 2023.gadā strādājis pie Jaunā Rīgas teātra (JRT) skatuves sistēmu projektēšanas un izbūves, ievērojot visus šobrīd Eiropas Savienībā noteiktos standartus, bet pirms tam nodrošinājis arī apskaņošanas sistēmas risinājumu JRT skatuvei Miera ielā. Tāpat realizēti dažāda veida skatuvju aprīkojuma projekti Dobeles kultūras namā, Iecavas vidusskolā, Valgundes kultūras namā un citviet, iekļaujot skatuves mehānikas, apgaismošanas, apskaņošanas un video risinājumus.
Uzņēmums jau 15 gadus nodarbojas ar mūzikas instrumentu un skatuves aprīkojuma tehnoloģiju izplatīšanu, projektēšanu un uzstādīšanu. "Rock Distribution" atrodas Siguldā, un tā komandu veido 18 darbinieki.
Uzņēmums 2022.gadā strādājis ar 4,003 miljonu eiro apgrozījumu un guvis 100 684 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. "Rock Distribution" reģistrēts 2008.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2844 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Rudzis.
Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" 2022.gada beigās bija trešā lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Aptuveni 75% bankas "Citadele" akciju pieder starptautiskai investoru grupai un citiem mazākuma akcionāriem, ko pārstāv investīciju kompānija "Ripplewood Advisors LLC". Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas īpašumā ir gandrīz 25% akciju.
Banka "Citadele" piešķīrusi 1,4 miljonus eiro "Rock Distribution" Tallinas pilsētas teātra modernizēšanai
LETA 10.01.2024
Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas par Latvijas nākotnes attīstību
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Šodien Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas jeb "Dialoga apļi" sabiedrības viedokļa izzināšanai par valsts nākotnes attīstību līdz 2050.gadam, liecina informācija Ministru kabineta (MK) mājaslapā.
"Dialoga
...
Tiesa turpinās skatīt bijušā policijas ģenerāļa krimināllietu par personas nonāvēšanu medību laikā
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, ģenerāli Juri Šulti par personas nonāvēšanu medību laikā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā
...
"Valsts aizsardzības korporācijai" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Valsts militārās rūpniecības uzņēmumam SIA "Valsts aizsardzības korporācija" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes, teikts valdības apstiprinātajā aizsardzības industrijas un inovāciju atbalsta
...