Rīga, 7.febr., LETA. Latvijā 42% aptaujāto uzņēmumu vadītāju atzina, ka aizvadītajā gadā turpinājuši palielināties izdevumi, kas saistīti ne vien ar izejvielu iegādi, bet arī algu palielinājumu darbiniekiem un augstākām procentu likmēm, piemēram, līzingā iegādājoties automašīnas, aģentūru LETA informēja biznesa vadības sistēmas "Jumis" izstrādātāju "Jumis Pro" pārstāvji, atsaucoties uz ikgadējā pētījuma "Vadītāja digitālais portrets" rezultātiem.
Kompānijā norāda, ka salīdzinoši augstas inflācijas un citu biznesa vides izaicinājumu dēļ aizvadītajā gadā gandrīz puse Latvijas uzņēmumu piedzīvoja izmaksu pieaugumu, ko nācās risināt ar produkcijas vai pakalpojumu cenu palielināšanu, izmaiņām piedāvājumā vai ar peļņas samazināšanu. Sarežģītajos apstākļos uzņēmumiem nācās arī pastiprināti rūpēties par kolektīva saliedēšanu.
Lai arī 2023.gadā inflācija stabili samazinājās, Latvijā tā joprojām bija krietni augstāka par vidējo pēdējā desmitgadē, kas atsaucās uz uzņēmumu darbību, informē "Jumis Pro" pārstāvji.
Cenšoties pārvarēt izaicinājumus, 17% respondentu koriģējuši piedāvāto preču vai pakalpojumu klāstu un attiecīgi arī to cenas, bet 13% pielikuši papildu pūles pārdošanā, ieviešot jaunus tirdzniecības kanālus.
Pētījumā konstatēts, ka 35% izdevies palielināt ieņēmumus, kamēr 18% naudas plūsma apsīkusi. Vēl 2% klājies tik slikti, ka nācies īslaicīgi apturēt uzņēmuma darbību. Būtiskas izmaiņas nav piedzīvojusi vien ceturtā daļa uzņēmumu.
"Jumis Pro" vadītājs Viesturs Slaidiņš norāda, ka 2023.gads iezīmēja atgriešanos pie normālākas uzņēmējdarbības pēc vairākiem pandēmijas un ģeopolitisko izaicinājumu gadiem. Tomēr uzņēmumu vadītāju aptauja parāda, ka ar papildu grūtībām nācās tikt galā kā uzņēmumiem, tā darbiniekiem.
"Piemēram, daudzu darba devēju un darba ņēmēju dienaskārtībā svarīgs jautājums bija darba algas paaugstināšana, lai segtu augstās inflācijas izraisītos papildu tēriņus. Sarunas par naudu nekad nav vienkāršas, un tas ietekmē atmosfēru kolektīvā, tādēļ 28% uzņēmumu pērn regulāri rīkoja kolektīva saliedēšanas pasākumus, bet teju katrā desmitajā kompānijā darbiniekiem bija pieejams psihologs," pauž Slaidiņš.
Pētījums "Vadītāja digitālais portrets 2023" veikts 2023.gada oktobrī-novembrī, aptaujājot 644 Latvijas uzņēmumu darbiniekus, ieskaitot 359 augstākā un vidējā līmeņa vadītājus.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Jumis Pro" reģistrēts 2020.gada augustā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 100 000 eiro. "Jumis Pro" vienīgais īpašnieks ir SIA "Visma Latvia Holding", kas pieder Norvēģijas kompānijai "Visma".
Pētījums: Latvijā 42% uzņēmumu pērn palielinājušies izdevumi
LETA 07.02.2024
"Re:Baltica": Daugavpils elektrotehnikas rūpnīca "SMD Baltic" pārrakstīta vienīgajam akcionāram ar Latvijas pilsonību
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. Pēc atklājuma, ka Daugavpils elektrotehnikas rūpnīcas "SMD Baltic" baltkrievu īpašnieki apgādā Krieviju ar droniem vajadzīgām mikroshēmām caur saviem citās valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tā ātri pārrakstīta vienīgajam akcionāra
...
"Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. SIA "Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Ruža.
Viņš norādīja, ka šī būs projekta lielākā ēka un to ne
...
papildināta - Zāļu ražotāja "Olpha" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 8,7%
LETA 20.12.2024
(Pievienota 3.rindkopa, 6.rindkopa un 13.rindkopa.)
Rīga, 20.dec., LETA. Zāļu ražotāja AS "Olpha" (iepriekš "Olainfarm") koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 130,69 miljoni eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņ
...