Rīga, 31.okt., LETA. "Luminor Bank" piešķīrusi 4,76 miljonu eiro aizdevumu Ogres novada pašvaldības uzņēmumam "MS siltums" siltumapgādes sistēmas modernizācijai, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.
Aizdevums paredzēts, lai nodrošinātu Lielvārdes un Ikšķiles pilsētās izbūvēto šķeldas katlumāju finansējumu, kā arī lai veicinātu jaunu siltumtrašu izbūvi 1,6 kilometru garumā Lielvārdes centrālajā zonā.
Pirms investīciju projekta īstenošanas Lielvārde un Ikšķile apkurei izmantoja fosilo kurināmo - dabasgāzi. Tagad, pēc katlu māju rekonstrukcijas, siltumenerģijas ražošana tiek nodrošināta, izmantojot atjaunojamos resursus - šķeldu un kokskaidu granulas, norāda bankas pārstāvji.
"MS siltums" valdes loceklis Normunds Ševels informē, ka "MS siltums" apsaimnieko desmit šķeldas katlumājas un septiņas granulu katlu mājas Ogrē un Ogres novadā, kuras pēc uzņēmuma vides, sociālās atbildības un pārvaldības (ESG) klasifikācijas tiek novērtētas kā zaļas.
Pēdējo gadu laikā uzņēmums, sadarbojoties ar "Luminor Bank" un Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu, ir veicis nozīmīgas investīcijas, modernizējot katlu mājas un īstenojot 16 siltumapgādes sistēmu modernizācijas projektus visā Ogres novadā, atzīmē kompānijā.
Jaunu 1,6 kilometru garu siltumtrašu izbūve apvienos Lielvārdes centrālās zonas decentralizētos objektus vienotā sistēmā un savienos tos ar rekonstruēto katlumāju Alberta Kauliņa alejā, tādējādi paplašinot "MS siltums" klientu loku.
"MS siltums" 2023.gadā strādāja ar 6,459 miljonu eiro apgrozījumu un guva 555 774 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.
"MS siltums" ir Ogres novada pašvaldībai piederošs uzņēmums, kas dibināts 2013.gadā Madlienā ar mērķi piesaistīt ES fondu finansējumu, rekonstruēt novecojušās siltumapgādes sistēmas un ražot siltumenerģiju, izmantojot atjaunojamos energoresursus. "MS siltums" Ogres novadā apsaimnieko 17 biomasas katlu mājas Ogrē, Lielvārdē, Ikšķilē, Ķegumā un Ogres novada pagastos.
Latvijā strādā "Luminor Bank" filiāle. Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā. Bankas īpašniece ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".
"Luminor Bank" piešķīrusi 4,76 miljonu eiro aizdevumu siltumapgādes sistēmas modernizācijai Ogres novadā
LETA 31.10.2024
Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas par Latvijas nākotnes attīstību
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Šodien Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas jeb "Dialoga apļi" sabiedrības viedokļa izzināšanai par valsts nākotnes attīstību līdz 2050.gadam, liecina informācija Ministru kabineta (MK) mājaslapā.
"Dialoga
...
Tiesa turpinās skatīt bijušā policijas ģenerāļa krimināllietu par personas nonāvēšanu medību laikā
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, ģenerāli Juri Šulti par personas nonāvēšanu medību laikā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā
...
"Valsts aizsardzības korporācijai" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Valsts militārās rūpniecības uzņēmumam SIA "Valsts aizsardzības korporācija" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes, teikts valdības apstiprinātajā aizsardzības industrijas un inovāciju atbalsta
...