Rīga, 31.okt., LETA. SIA "Syfud" zivrūpniecības ražotne pilnu jaudu sasniegs aptuveni trīs gadu laikā, kad ražotne strādās ar aptuveni 250 miljonu eiro apgrozījumu gadā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
Strādājot ar pilnu jaudu, rūpnīca varēs saražot 1000 tonnas surimi un 1000 tonnas laša produktu mēnesī. Rūpnīca pilnu jaudu sasniegs pakāpeniski. Aptuveni 90% no "Syfud" produkcijas plānots eksportēt. Galvenie eksporta tirgi būs Vācija, Francija, Itālija, Spānija un citas Eiropas Savienības (ES) valstis. Tāpat nākotnē plānots eksportēt arī uz ASV. Ražošanai nepieciešamās izejvielas plānots iepirkt Norvēģijā un ASV.
Patlaban ražotnē strādā 150 darbinieki, bet līdz ar ražošanas jaudas pieaugumu rūpnīcā būs aptuveni 800 darbavietas.
Projektā izbūvēti trīs ražotņu korpusi, kuru būvniecībā un ražotnes aprīkojuma izvietošanā kopā investēti gandrīz 80 miljoni eiro. Projekts līdzfinansēts ar ES Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda pasākuma "Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde" un "Rietumu bankas" līdzekļiem.
Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) skaidro, ka jaunās zivrūpniecības ražotnes izbūve Liepājā ir rezultāts veiksmīgai Latvijas zivsaimniecības attīstības politikas īstenošanai, kas ļauj nodrošināt mērķtiecīgus un attīstību veicinošus ES atbalsta līdzekļu būtiskus ieguldījumus Latvijā. Tāpat viņš minēja, ka ir svarīgi veikt ES atbalsta investīcijas reģionos, kas palīdz nozares vienmērīgākai izaugsmei visā valstī.
"Syfud" 2023.gadā strādāja ar 3,758 miljonu eiro apgrozījumu, bet cieta zaudējumus 3,092 miljonu eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" pieejamā informācija.
"Uzņēmums reģistrēts 2020.gadā, un tā pamatkapitāls ir 28,366 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Sigits Ambrazevičs.
"Syfud" zivrūpniecības ražotne pilnu ražošanas jaudu sasniegs aptuveni trīs gadu laikā
LETA 31.10.2024
Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas par Latvijas nākotnes attīstību
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Šodien Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas jeb "Dialoga apļi" sabiedrības viedokļa izzināšanai par valsts nākotnes attīstību līdz 2050.gadam, liecina informācija Ministru kabineta (MK) mājaslapā.
"Dialoga
...
Tiesa turpinās skatīt bijušā policijas ģenerāļa krimināllietu par personas nonāvēšanu medību laikā
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, ģenerāli Juri Šulti par personas nonāvēšanu medību laikā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā
...
"Valsts aizsardzības korporācijai" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Valsts militārās rūpniecības uzņēmumam SIA "Valsts aizsardzības korporācija" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes, teikts valdības apstiprinātajā aizsardzības industrijas un inovāciju atbalsta
...