Rīga, 4.aug., LETA. Amatu atstājis "Rietumu bankas" valdes priekšsēdētājs Rolfs Fulss, liecina "Firmas.lv" informācija.
Izmaiņas "Rietumu bankas" valdē Uzņēmumu reģistrā iegrāmatotas otrdien, 3.augustā.
Vienlaikus "Rietumu bankas" publiskotā informācija atklāj, ka Fulss no pirmdienas, 2.augusta, ir atstājis amatu bankā un turpmāk koncentrēsies uz projektiem ārpus bankas.
"Esmu nolēmis izbeigt savu karjeru bankā. Ar "Rietumu banku" ir saistīti daudzi manas profesionālās dzīves gadi. Sāku strādāt šeit 1997.gadā finanšu direktora amatā, un kopš tā laika, ar dažu gadu pārtraukumu, kurus veltīju savam privātajam biznesam, biju bankas vadības sastāvā. Tagad ir pienācis laiks atkal dot priekšroku personīgajiem plāniem un projektiem," pauda Fulss.
"Rietumu bankas" valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs šobrīd ir valdes priekšsēdētāja vietnieks Ruslans Stecjuks.
Atbilstoši spēka esošām procedūrām priekšlikums par valdes priekšsēdētāja kandidāta izvirzīšanu no esošajiem valdes locekļiem ir iesniegts izskatīšanai Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), teikts bankas paziņojumā, piebilstot, ka paziņojums par jauna valdes priekšsēdētāja iecelšanu amatā tiks publicēts pēc komisijas lēmuma saņemšanas.
Šobrīd "Rietumu bankas" valdē strādā Stecjuks, kā arī Jeļena Buraja un Vladlens Topčijans.
Fulls "Rietumu bankas" valdes priekšsēdētāja amatā tika iecelts 2018.gada aprīlī pēc tam, kad amatu atstāja Aleksandrs Pankovs.
Jau vēstīts, ka FKTK šogad jūnijā piemēroja "Rietumu bankai" soda naudu 5,85 miljonu eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību pārkāpumiem. Bankai arī tika noteikti vairāki tiesiskie pienākumi konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai.
FKTK 2019.gadā veica klātienes pārbaudi "Rietumu bankā", bet 2019. un 2020.gadā mērķa pārbaudes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā. Pārbaudēs FKTK konstatēja pārkāpumus un trūkumus, kas saistīti ar nepietiekami efektīvu bankas iekšējās kontroles sistēmu un risku pārvaldību, tostarp secināja, ka banka nebija atbilstoši izvērtējusi riskus, kas saistīti ar maksājumu pakalpojumu sniedzēju, tostarp ārvalstu, darbību, un atsevišķos gadījumos klientam noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risks noteikts zemāks nekā tam faktiski piemītošais risks.
Pārbaudes laikā konstatēts, ka bankā ir atvēlēti nepietiekami resursi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas riska pārvaldīšanai, trūkst visaptverošas iekšējā audita dienesta pārbaudes, ir nepilnīgi iekšējie normatīvi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā un klientu izpētes kvalitātes kontroles trūkums.
FKTK bankai noteica vairākus pienākumus konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai - bankai jāizstrādā pasākumu plāns, lai nekavējoties novērstu pārbaudēs konstatētos trūkumus, un jāturpina darbs pie biznesa modeļa maiņas un riska ekspozīcijas rādītāju samazināšanas no paaugstināta riska jurisdikcijām, tāpat bankai jāpārskata klientu riska skaitliskais novērtējums un jāveic klientu bāzes, kuriem piemīt paaugstināts noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risks, revīzija.
Tāpat "Rietumu bankai," piesaistot zvērinātu revidentu vai zvērinātu revidentu komercsabiedrību, jāveic neatkarīgs izvērtējums par bankas iekšējās kontroles sistēmas efektivitāti un atbilstību noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvu prasībām. Pēc izvērtējuma veikšanas bankai jāizstrādā pasākumi neatkarīgā izvērtējuma rezultātā sniegto rekomendāciju izpildei.
Līdz konstatēto trūkumu novēršanai bankai uzdots ievērot ierobežojumus attiecībā uz noteiktu kategoriju jaunu paaugstināta riska klientu piesaistīšanu.
Tāpat ziņots, ka "Rietumu banka" šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar peļņu 5,604 miljonu eiro apmērā, kas ir par 18,7% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā.
Pēc aktīvu apmēra "Rietumu banka" 2020.gada beigās bija piektā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir SIA "Esterkin Family Investments" (33,12%), Maltas kompānija "Boswell (International) Consulting Limited" (33,11%), kā arī SIA "Suharenko Family Investments" (17,34%). "Esterkin Family Investments" vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet "Suharenko Family Investments" vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.
Amatu atstājis "Rietumu bankas" valdes priekšsēdētājs Rolfs Fulss
LETA 04.08.2021
"Longo Group" obligāciju emisijā piesaistījusi desmit miljonus eiro
LETA 26.11.2024
Rīga, 26.nov., LETA. Lietoto auto tirgotājs AS "Longo Group" publiskā obligāciju emisijā piesaistījis desmit miljonus eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".
"Longo Group" pārstāvji norāda, ka pieprasījums pēc obligācijām
...
Par Rīgas gada jauno uzņēmumu atzīst "elProt"
LETA 26.11.2024
Rīga, 26.nov., LETA. Par aizvadītā gada Rīgas labāko jauno uzņēmumu atzīts elektronikas līgumražotājs, kas specializējas prototipēšanā SIA "elProt", aģentūru LETA informēja Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras pārstāve Madara Oga.
Rīgas labāko uzņ
...
precizēta - Par Rīgas gada jauno uzņēmumu atzīst "elProt"
LETA 26.11.2024
(3.rindkopā precizēts uzņēmuma "Capitalica Asset Management" nosaukums.)
Rīga, 26.nov., LETA. Par aizvadītā gada Rīgas labāko jauno uzņēmumu atzīts elektronikas līgumražotājs, kas specializējas prototipēšanā SIA "elProt", aģentūru LETA informēja Rīg
...