Rīga, 19.jūl., LETA. Kažokzvēru audzētājs SIA "Gauja AB" pagājušajā gadā strādāja ar 626 062 eiro apgrozījumu, kas ir par 2,3 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga līdz 152 645 eiro pretēji zaudējumiem 2020.gadā, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.
Kompānijas gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka "Gauja AB" saimnieciskās darbības rādītāju galvenie faktori ir tieši saistīti ar globālajām tendencēm nozarē, jo kažokādu realizācija faktiski notiek tikai ar starptautisko izsoļu starpniecību un patērētāji produkciju iegūst tikai izsolēs, ne atsevišķi no ražotājiem.
Tiesa, uzņēmums norāda, ka atskaites periodā ir bijis arī viens izņēmums, kura laikā notika tieša produkcijas pārdošana Lietuvas uzņēmējiem vairāk nekā 121 000 eiro apjomā.
Tāpat tiek uzsvērts, ka aizvadītajā gadā saistībā ar lielu daļu ūdeļu izkaušanu pasaulē lielākajā ūdeļādu ražotājvalstī Danijā 2020.gadā kažokādu cenu līmenis izsolēs pieauga vismaz par aptuveni 10%, tomēr nepieauga vai pat samazinājās kopējie ūdeļādu pārdošanas apjomi.
"Gauja AB" atbilstoši situācijai pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, nedaudz palielināja dzīvnieku pamatganāmpulku.
Lēnas atkopšanās apstākļos, uzņēmums koncentrējās uz neliela, bet kvalitatīva ganāmpulka uzturēšanu. Kopumā samazinātais ganāmpulks ir devis iespēju nodrošināt visaugstāko prasību ievērošanu dzīvnieku labturībā. Tāpat tika minēts, ka "Gauja AB" ir nodrošinājusi Eiropas vadošo lauksaimniecības universitāšu izstrādāto kažokzvēru labturības sertifikācijas programmas "WelFur" izpildi attiecībā uz dzīvnieku labturības kritērijiem.
"Gauja AB" vadība skaidro, ka pērn arī turpinājās ražošanas, administratīvās un pārdošanas izmaksu samazināšana, kā arī saimniecība pārtrauca zvēru barības sagatavošanu savā fermā un pārgāja uz gatavu zvēru barības iepirkumu no citas zvēraudzētavas, tādējādi mazinot energoresursu patēriņu un samazinot darbinieku skaitu.
Pēc kompānijas vadības minētā, pēdējos gados samazināta ražošanas apjoma dēļ lielākos izdevumus vairs neveido kažokzvēru barības izmaksas, bet gan elektrības, komunālo maksājumu un darbaspēka nodokļu maksājumi arī dažādas arvien pieaugošās sertifikāciju izmaksas.
Savukārt pozitīvu lomu saimnieciskās darbības nodrošināšanā spēlēja subsīdijas un Covid-19 atbalsta pasākumu kopums, uz ko varēja pretendēt "Gauja AB", un šādu atbalstu saimniecība arī saņēma.
Jau vēstīts, ka 2020.gadā "Gauja AB" strādāja ar 267 259 eiro apgrozījumu, kas ir 3,7 reizes mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi pieauga 3,2 reizes un sasniedza 227 374 eiro.
Kažokādu ražotājs "Gauja AB" reģistrēts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir 700 000 eiro. Kompānijas lielākā īpašniece ir Svetlana Druva, kurai pieder 52% "Gaujas AB" kapitāldaļu, savukārt pa 24% kompānijas kapitāldaļu pieder gan Tamārai Klimenko, gan Agrim Nagliņam.
Kažokzvēru audzētāja "Gauja AB" apgrozījums pērn pieaudzis 2,3 reizes
LETA 19.07.2022
"Re:Baltica": Daugavpils elektrotehnikas rūpnīca "SMD Baltic" pārrakstīta vienīgajam akcionāram ar Latvijas pilsonību
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. Pēc atklājuma, ka Daugavpils elektrotehnikas rūpnīcas "SMD Baltic" baltkrievu īpašnieki apgādā Krieviju ar droniem vajadzīgām mikroshēmām caur saviem citās valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tā ātri pārrakstīta vienīgajam akcionāra
...
"Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām
LETA 20.12.2024
Rīga, 20.dec., LETA. SIA "Asns Ingredient" zirņu proteīna rūpnīcas noliktavas ēku paredzēts izbūvēt līdz nākamā gada maija beigām, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Ruža.
Viņš norādīja, ka šī būs projekta lielākā ēka un to ne
...
papildināta - Zāļu ražotāja "Olpha" koncerna apgrozījums pērn pieaudzis par 8,7%
LETA 20.12.2024
(Pievienota 3.rindkopa, 6.rindkopa un 13.rindkopa.)
Rīga, 20.dec., LETA. Zāļu ražotāja AS "Olpha" (iepriekš "Olainfarm") koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 130,69 miljoni eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņ
...