Rīga, 27.janv., LETA. Šveicē bāzētais starptautiskais preču un izejvielu tirdzniecības uzņēmums "Telf AG" vienojies par investīcijām Ventspils brīvostas uzņēmumā AS "Baltic Coal Terminal", aģentūru LETA informēja "Telf AG" pārstāvji.
Investīcijas tiks veiktas sadarbībā ar stratēģiskiem konsorcija partneriem no Kazahstānas. Šobrīd ir noslēgts saistošs sadarbības līgums un notiek uzņēmuma padziļināta izpēte. Investīciju darījumu paredzēts pabeigt šogad pirmajā ceturksnī. Potenciālā darījuma kopējā summa pagaidām netiek publiskota.
"Telf AG" jau vairākus gadus sadarbojas ar "Baltic Coal Terminal", izmantojot tā termināli Ventspils ostā preču pārkraušanai. Uzņēmums cer, ka jaunās investīcijas palīdzēs būtiski attīstīt gan termināla, gan ostas kopējo tranzīta potenciālu un kapacitāti.
Investīcijas "Baltic Coal Terminal" ir stratēģisks ilgtermiņa sadarbības lēmums gan Kazahstānas investoriem, gan "Telf AG". Termināļa pašreizējā pārkraušanas jauda ir līdz sešiem miljoniem tonnu gadā un jau ir izstrādātais termināļa tālākās attīstības projekts, kas ievērojami palielinās termināļa pārkraušanas jaudu.
"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Baltic Coal Terminal" apgrozījums 2021.gadā bija 1,54 miljoni eiro un zaudējumi sasniedza 4,14 miljonus eiro.
Kompānija "Baltic Coal Terminal" reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 18,747 miljoni eiro. "Baltic Coal Terminal" akcionāri ir AS "Ventspils tirdzniecības osta" un Austrijā reģistrēta kompānijas "IAG Industrieanlagen Gmbh", bet kā patiesie labuma guvēji norādīts Šveices advokāts Rūdolfs Meroni un publiski par viņa grāmatvedi un uzticības personu dēvētā Austrijas pilsone Ursula Haranda.
Šveices uzņēmums "Telf AG" investēs "Baltic Coal Terminal"
LETA 27.01.2023
Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas par Latvijas nākotnes attīstību
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Šodien Aizputē un Vārmē notiks Valsts kancelejas rīkotās sarunas jeb "Dialoga apļi" sabiedrības viedokļa izzināšanai par valsts nākotnes attīstību līdz 2050.gadam, liecina informācija Ministru kabineta (MK) mājaslapā.
"Dialoga
...
Tiesa turpinās skatīt bijušā policijas ģenerāļa krimināllietu par personas nonāvēšanu medību laikā
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, ģenerāli Juri Šulti par personas nonāvēšanu medību laikā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā
...
"Valsts aizsardzības korporācijai" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes
LETA 21.03.2025
Rīga, 21.marts, LETA. Valsts militārās rūpniecības uzņēmumam SIA "Valsts aizsardzības korporācija" līdz 2036.gadam jāizveido vismaz divas jaunas militāro produktu ražotnes, teikts valdības apstiprinātajā aizsardzības industrijas un inovāciju atbalsta
...