"Eko osta" pievienota jaunizveidotai kompānijai "Oil Recovery"

Rīga, 28.dec., LETA. Bīstamo atkritumu savākšanas un pārstrādes uzņēmums SIA "Eko osta" pievienots jaunizveidotam uzņēmumam SIA "Oil Recovery", teikts kompānijas paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Apvienotais uzņēmums turpinās nodrošināt pakalpojumus bīstamo un videi kaitīgo atkritumu apsaimniekošanā, kā arī klientiem un partneriem esošajos sadarbības līgumos un iestrādnēs izmaiņas nav plānotas.

"Eko osta" no Uzņēmumu reģistra izslēgta sestdien, 28.decembrī, liecina informācija "Firmas.lv".

"Eco Baltia" grupas vides sektora vadītājs Jānis Aizbalts norāda, ka videi kaitīgo un bīstamo atkritumu savākšanas un pārstrādes uzņēmuma iekļaušana "Eco Baltia" grupā ir ļāvusi būtiski paplašināt grupas pakalpojumu klāstu.

Savukārt "Oil Recovery" direktors Nauris Bertmanis atzīmē, ka zīmola maiņa ir uzņēmuma pirmais solis, lai pietuvinātu kompānijas identitāti starptautiskajam tirgum, uz ko ir arī virzīta "Oil Recovery" ilgtermiņa stratēģija.

Uzņēmums turpinās iepriekš "Eko ostas" nodrošināto pakalpojumu attīstību. Plānots, ka uzņēmums kāpinās darbību piesārņoto ūdeņu apsaimniekošanā, kā arī apstrādāto eļļu pārstrādē, norāda Bertmanis.

Uzņēmumā paredz, ka nākamā gada laikā investīcijas šo mērķu īstenošanai varētu veidot vismaz vienu miljonu eiro.

"Oil Recovery" nodarbojas ar bīstamo un videi kaitīgo atkritumu apsaimniekošanu un pārstrādi, naftas produktu piesārņotu ūdeņu savākšanu, pārvadāšanu, attīrīšanu un pārstrādi, vides sanāciju un kvalitātes monitoringu.

Uzņēmums īsteno kuģu radīto atkritumu apsaimniekošanu, tostarp Rīgas, Skultes, Salacgrīvas, Engures, Lielupes, Mērsraga, Rojas ostu teritorijās savākto kuģu radīto naftas atkritumu attīrīšanu. Tāpat uzņēmums sadarbojas ar ražotāju atbildības sistēmām Latvijā.

Jau ziņots, ka vides resursu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmums AS "Eco Baltia" šogad oktobrī iegādājies "Eko ostu" ar koncerna uzņēmuma SIA "Latvijas zaļais punkts" meitasuzņēmuma "Oil Recovery" starpniecību.

"Eko osta" 2023.gadā strādāja ar 7,853 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 43,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa samazinājās par 1,6% un bija 849 656 eiro. "Eko osta" reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls bija 2,162 miljoni eiro.

Savukārt "Oil Recovery" reģistrēta 2024.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 950 800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir "Eco Baltia" koncernā ietilpstošais "Latvijas zaļais punkts".

"Latvijas zaļais punkts" pagājušajā gadā strādāja ar 12,668 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 31,7% un bija 2,843 miljoni eiro. Uzņēmums reģistrēts 2000.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,084 miljoni eiro, liecina informācija "Firmas.lv". "Latvijas zaļā punkta" īpašnieks ir "Eco Baltia vide".

"Eco Baltia" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 218,398 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% vairāk nekā 2022.gadā, bet koncerna peļņa saruka 5,4 reizes - līdz 1,538 miljoniem eiro. Grupas vadošie uzņēmumi ir "Iterum" (iepriekš "PET Baltija"), "Eco Baltia vide", SIA "Latvijas zaļais punkts", SIA "Nordic Plast", SIA "Jumis", Čehijas "Tesil Fibres" un Lietuvas "Ecoservice", kā arī Polijas "Metal Plast".

Kompānija reģistrēta 2011.gadā, un tās pamatkapitāls ir 35 005 eiro. "Eco Baltia" akcionāri, pēc kompānijā vēstītā, ir "BSGF Salvus" (52,81%), kas pārstāv privāto investīciju fondu "INVL Baltic Sea Growth Fund", Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un Māris Simanovičs (16,68%) ar SIA "Enrial Holdings" un "Penvi Investment Ltd." starpniecību.